enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,3549
EURO
35,1154
ALTIN
2.408,84
BIST
10.165,52
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
32°C
İstanbul
32°C
Açık
Perşembe Hafif Yağmurlu
30°C
Cuma Az Bulutlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
28°C

Kartepe’de şampiyonluğa tırmandılar

Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 2. Ayak yarışları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin dayanaklarıyla Kartepe’de gerçekleştirildi.

Kartepe’de şampiyonluğa tırmandılar
26.06.2023 11:36
0
A+
A-

KOCAELİ (İGFA) – AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 2. Ayak yarışları Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi takviyeleriyle Kartepe’de gerçekleştirildi. 40 atletin 3 çıkış üzerinden yaptığı yarışlar büyük heyecana sahne oldu.

5 KATEGORİDE 40 SPORCU

Kocaeli Araba Spor Kulübü tarafından organize edilen, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi’nin desteklediği AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın 2. ayak yarışları Kartepe ilçesinde gerçekleştirildi. 5 farklı kategoride 40 atletin katıldığı yarışlar kıran kırana geçti. Sportmenler 6,5 kilometrelik parkurda tekli çıkışlar halinde vakte karşı yarıştı.

6,5 KM PARKUR

Tırmanma yarışlarının ikinci gününde Kartepe Yolu’nda 6,5 kilometre uzunluğundaki parkurda 3 çıkış olarak yarışlar yapıldı. Yarışların sonunda ödül merasimi gerçekleştirildi. Müsabaka sonuçları ise şöyle oluştu;

Ulusal Kategori 1

1. Sevcan Sağıroğlu – Atış Motorspors

2. İbrahim Cabacı – Dava Motorspor

3. İlker Aktaş – İdeal Motorspor

Ulusal Kategori 2

1. Tuncer Sancaklı – Atış Motorspors

Ulusal Kategori 3

1. Burak Başlık – Atış Motorspors

2. Murat Volkan Soyçopur – Atış Motorspors

3. Eda Soylu – Neo Motorspor

Ulusal Kategori 4

1. Ümit İdeal – Dava Motorspor

2. Cem Yalın – GP Garaj My Team

3. İsmet Toktaş – Atış Motorspors

Ulusal Kategori 5

1. Bahadır Sevinç – İdeal Motorspor

2. Cemil Memiç

En Âlâ Parkur Zamanı

Ümit Dava – İdeal Motorspor

En Güzel Kadro Kupası

Atış Motorsports

Mahalli Kategori 1

1. İbrahim Cabacı – İdeal Motorsport

2. Tunay Çapa

3. Özgür Şenyüz

Mahalli Kategori 3

1. Eda Soylu – Neo Motorspor

2. Şevket Çınar

Mahalli Kategori 4

1. Ogün Okat – Neo Motorspor

2. Kübra Denizci – Neo Motorspor

Mahalli Kategori 5

1. Bahadır Sevinç – İdeal Motorsport

En Düzgün Bayan Yarışmacı

Kategori 1 – Sevcan Sağıroğlu – Atış Motorspors

Kategori 2 – Çiğdem Tümerkan – Atış Motorspors

Kategori 3 – Deniz Kübra Ulusoy

Kategori 3 – Eda Soylu Neo Motorsport

Kategori 4 – Kübra Deniz – Neo Motorsport