enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp
DOLAR
32,9620
EURO
35,3903
ALTIN
2.477,26
BIST
10.709,80
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Pazar Parçalı Bulutlu
29°C
Pazartesi Az Bulutlu
30°C
Salı Az Bulutlu
29°C
Çarşamba Az Bulutlu
29°C

Boğaziçi Üniversitesi’nden Nitelikli Eğitmenlik Sertifikası

Sevinç Eğitim Kurumları ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitimciler için Tıpkı Çatıda Birleşti!

Boğaziçi Üniversitesi’nden Nitelikli Eğitmenlik Sertifikası
22.06.2023 11:12
0
A+
A-

Sevinç Eğitim Kurumları ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitimciler için Birebir Çatıda Birleşti!

Gelecek Kuşaklar, Sevinç Eğitim Kurumları ve Boğaziçi Üniversitesi İş Birliğiyle Düzenlenen Ömür Uzunluğu Eğitim Işığında Yetişecek!

1986 yılından beri yenilikçi ve çağdaş eğitim yaklaşımı, alanının en düzgünlerinden oluşan deneyimli öğretmen takımı ile öne çıkan Sevinç Eğitim Kurumları, 15 Haziran Perşembe Günü Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen mesleksel gelişim eğitim programı mezuniyet merasimi ile eğitimcilerini ödüllendirdi. Yıl boyunca eğitimcileri nitelikli bir programa dahil eden kurum, periyot sonu sertifika dağıtımı ile daima eğitime teşvik ederek çağdaş gelecek fikrinin geliştirilmesine katkı sağladı.

Apolitik ve Atatürkçü bakış açısı ile geleceğe ışık tutan Sevinç Eğitim Kurumları; ülke geleceğinin gençlere, gençlerin ise öğretmenlere gereksinimi olduğu fikrinden yola çıkarak eğitimcileri için Boğaziçi Üniversitesi Ömür Uzunluğu Eğitim Merkezi ile ortak bir projede yer aldı ve takımını baştan aşağı güçlendirdi. Bilgili, deneyimli ve farkındalığı yüksek eğitimci takımını yıl boyunca nitelikli bir eğitime natürel tutan kurum, programa iştirak sağlayan öğretmenlerine, hak ettikleri muvaffakiyet sertifikalarını almaları ismine özel bir mezuniyet merasimi hazırladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen merasim, kendini geliştirmenin sonları olmadığını göstererek özverili eğitmen takımına gelecekte daha fazla muvaffakiyet imkanı sunacağını kanıtladı.

Öğretmenlerin Mesleksel Eğitimi Geleceğe Işık Tutmada Kilit Nokta!

Sevinç Eğitim Kurumları, “Geleceğe Gülümse” ve “Başarıya Gülümse” sloganlarıyla 1986’dan bu yana hizmet veren, genç, dinamik ve özgün bir marka. Tıpkı vakitte rastgele bir markanın yan kuruluşu olmaması ve kendine has orjinal bir eğitim kurumu olarak işe başlaması nedeniyle vakit içinde bozulmaya uğramadan gelişmeyi başarmış ve esaslı gelecek temellerini atarak geleceğe odaklanmış durumda. Kurucuların üç jenerasyondur eğitim bölümünde olması, Kurumun Atatürk unsur ve inkılapları ışığında çağdaş ve yenilikçi anlayışla yönetiliyor olması da kurumun bugün olduğu noktaya gelmesinde tesirli olmuştur idi. Gerçekten bu güçlü marka; öğrencileri için okul öncesi eğitimden itibaren çift lisanlı ve zenginleştirilmiş bir program sunan, eğitimin her basamağında akademik başarıyı ve 21. yüzyıl marifetlerini kapsayan özel bir sisteme de sahip. Bunu da eğitimin en temel değerleri olan öğretmen takımını geliştirip geleceğe hazırlayarak sağlıyor.

Bunun en net göstergelerinden biri olan program “Mesleki Gelişim Eğitim Programı” olarak isimlendiriliyor ve yıl boyunca programa katılan eğitimcilerin, 25 dersle birlikte pek çok proje ve mesken ödevini tamamlamasını gerektiriyor. Türkiye’nin esaslı üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi ile yapılan bir iş birliğinin sonucu olan program, eğitimcilerin hem idare maharetlerini hem de meslek potansiyellerini artırmayı hedefliyor. Böylelikle eğitmen olmanın gerektirdiği temellere sahip olmakla birlikte, kişinin kendi hayatındaki varlığını güçlendirmeye ve sürdürülebilir formda gelişime odaklanıyor. “Sevinç Öğretmen Akademisi” ismi altında Ocak ayında başlatılan bu program yalnızca eğitimcileri geliştirmekle kalmıyor, birebir vakitte onların farkındalığı yüksek, varlıklı ve milletlerarası nitelikte bir eğitim vererek ülke geleceğine ışık tutmasını ve parlayan jenerasyonlar yetiştirmesini de sağlıyor.

Sevinç Öğretmen Akademisi Geleceği İnşa Etmede Rol Model Olacak!

Alanının birincisi olarak büyük bir muvaffakiyet gösteren “Mesleki Gelişim Eğitim Programı” eğitmenlerin kıymetine layık bir mezuniyet merasimi ile 15 Haziran Perşembe Günü, Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşti. Toplam 72 saatlik program sonunda proje ve ödevlerini tamamlayan eğitimciler, Sevinç Öğretmen Akademisi iştirakçileri olarak Boğaziçi Üniversitesi Sertifikası almaya hak kazandı. Bu sertifika ise hem ülkenin insan gücü seviyesini hem de bu insanları yetiştiren takımları daha kaliteli bir standarda taşımada tesirli oluyor. Ülke geleceğinin gençlere, gençlerin ise eğitimcilere bağlı formda geliştiği fikrini savunan Sevinç Eğitim Kurumları, bütün öğretmenlerinin mesleksel gelişimini önemseyerek bu sayede yenilikçi fırsatlar sunuyor. Böylelikle hem öğretmenleri hem de öğrencileri birebir anda geleceğe taşımayı hedefliyor.

Eğitimde esaslı bir geçmişe sahip olma temelleri üzerine kurulan Sevinç Eğitim Kurumları, öğrencilere üstün kaliteli bir eğitim sunarak muvaffakiyetini artırmayı hedeflerken bunu merkeze aldığı nitelikli eğitmen takımı ile destekliyor. Hakikaten, her biri kendi alanında uzman olan ve iştirak sağladıkları sürdürülebilir eğitim programı ile hem birey olarak hem de mesleksel gayeler doğrultusunda gelişme kaydeden öğretmenler, öğrencilerin potansiyellerini keşfetmesine yardımcı oluyor ve kurumun ortak amacı olan en yüksek düzeyde muvaffakiyet fikrine daha çok odaklanıyor. Programın bir kesimi olarak etik unsurlarla donatılan, mesleksel bilgi ve hünerlerini artıran eğitimciler topluma akademik açıdan daha fazla katkıda bulunabilirken gelecek için başarılı bireyler yetiştirmede kilit rol oynuyor. Büyük özveriyle yıl uzunluğu çalışan öğretmenlerin bu başarısı ise geçtiğimiz günlerde düzenlenen mezuniyet merasimi ile taçlandırıldı ve program, çağdaş geleceği inşa etme modeli olarak kıymetli bir örnek teşkil etti.

Geleceğin Başkanları için Yeni ve Çağdaş Bir Sistem

Sevinç Eğitim Kurumları, kurulduğu birinci günden beri alanında kaliteli ve çağdaş bir yaklaşımı benimsemiş mahallî bir marka. Kurumun, geleceğin başkanlarını yetiştirmek ismine başlattığı sayısız program mevcut ve bunlar ortasında eğitmen takımı mesleksel eğitim programının yanı sıra, veliler için düzenlenen Sevam Veli Akademisi ile lise öğrencilerine meslek seçiminde yardımcı olmayı hedefleyen S’Ttalks ismi altındaki seminer programları da var. Bu tip programlarla daima gelişimi destekleyen Sevinç Eğitim Kurumları, hem liderlik vasıfları bulunan hem de insanlık kıymetlerine hürmet gösteren yeni jenerasyonlar yetiştirmeye odaklanıyor. Bunu ise akademik muvaffakiyete ek olarak; topluma katkıda bulunma, rol model olma ve Atatürkçü niyet sistemini ileriye taşıma üzere maksatları koruyarak gerçekleştiriyor.

Gerekli temellere sahip, dayanışma duygusu ve empati yeteneği yüksek, farkındalık sahibi bireyler yetiştirmek için kendi kaynaklarını kullanan kurum; ek dershane eğitimine ihtiyaç duymadan yüksek muvaffakiyet garantileme sistemini, sahip olduğu deneyimli öğretmen takımına borçlu. Çağdaş eğitim altyapısı ile öne çıkan kurum, öğrencilerin ve onları eğiten şahısların kişisel yeteneklerini keşfetmelerine, yeni farkındalıklar kazanmalarına, birebir vakitte çalışma disiplini kazanarak yüksek muvaffakiyet hedeflemelerine yardımcı oluyor. Eğitimcileri eğitmeye dayanan bu sürdürülebilir program, geleceğe umutla bakmayı sağlayarak Türkiye eğitimini dünya standartlarına taşıyor. 

Sevinç Eğitim Kurumları Hakkında

Sevinç Eğitim Kurumları; 1986 yılında yenilikçi, çağdaş ve Atatürkçü eğitim anlayışıyla kuruldu. Bugün bünyesinde Sevinç Koleji, Sevinç Yayınları ve Sevinç Kurs Merkezi bulunan kurum, Türkiye genelinde toplam 27 adet kurs merkezine ve 5 adet okula sahip olarak büyümesini sürdürüyor. En temeline “Köklü geçmiş, çağdaş gelecek” mottosunu alan kurum Yaşayan Okul konseptiyle geleceğe ışık tutmaya, 37 yıllık tecrübesini aktarmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı